svatební vývazky jednoduše

Svatební vývazky jednoduše

Jak udělat svatební vývazky jednoduše. Důležité je vybrat správnou stuhu, vhodnější jsou atlasové, aby měly stuhy trochu lesk. Další věc je šířka stuhy, doporučuji šíři 0,6 cm – 1 cm maximálně. Barevně je můžete sladit s barvou, v jaké chcete mít svatbu. Pokud tedy máte fialovo-bílé doplňky, zvolte fialovou a bílou stuhu. Na malé a slabé vývazky stačí stužky stříhat na 16 cm a 13 cm. Na větší vývazky stříhejte na 22 cm a 16 cm.

Jako pomůcka je dobrá třeba houba na mytí, do které se dobře zapichují špendlíky. Je potřeba si na houbu narýsovat obdélník o velikosti 4 x 3 cm a do vrchních rohů rovnou zapíchnout špendlíky. Vezmeme delší stužku a připneme ji k pravému dolnímu rohu a pokračujeme omotáním kolem protějšího, tj. levého horního špendlíku a to vrchem a pokračujeme obtočením kolem pravého vrchního špendlíku tentokrát spodem a nakonec připneme k levému dolnímu rohu. Prostředek si srovnáme a přišpendlíme střed.

svatební vývazky jednodušesvatební vývazky jednoduše

Vezmeme kratší stužku v jiné barvě, uděláme kličku a přišpendlíme ke středu. Odstraníme ostatní špendlíky a opatrně odšpendlíme z houby stuhy se špendlíkem. Sešijeme ve středu a odstraníme poslední špendlík.

svatební vývazky jednodušesvatební vývazky jednoduše

Na střed nalepíme nebo přišijeme nějakou ozdobu. Volné konce stužek můžeme přistřihnout podle potřeby, popřípadě zatavit a je hotovo. Ovšem pouze prozatím, protože ještě musíte koupit špendlíky a ve svatební den přidat k vytvořeným vývažkům zelenou větvičku, podle kraje buď myrtu nebo rozmarín. Jejich sytě zelená barva symbolizuje čistotu přírody.

svatební vývazky jednodušesvatební vývazky jednoduše

 Svatební vývazky jednoduše

Pokud ještě nemáte hotové svatební košíčky, návod najdete zde.