Svatební rozpočet

Svatební rozpočet

Není nic důležitějšího, než spočítat, kolik Vás bude svatba stát. Vytvořit si svatební rozpočet je první věc, než se pustíte do plánování. Bohužel peníze vládnou světem a ne každý může dát za svatbu snů 300.000 Kč. Jestli budete mít velkou nebo malou svatbu je na Vás, na Vašich přáních a prioritách. Předběžně nastřelit, kolik jste ochotní do svatby investovat, je ale důležité. Protože i podle toho se bude pravděpodobně i odvíjet termín svatby.

Dříve platili svatbu většinou rodiče nevěsty, v dnešní době je to trochu jinak. Je to vše na domluvě, ale co vím ze svého okolí, většinou si svatbu platí novomanželé sami. Proč je to jinak? V době, kdy se mladí brali v 18-20 letech neměli našetřeno na svatbu, nebo alespoň málokdo. Dnes jsou novomanželé v průměru o 10 let starší a většina z nic má něco našetřeno. Přesto, pokud budete dělat větší svatbu, bude Vás to stát balík.

Proto jsem pro Vás vytvořila jednoduchou tabulku, kam jen doplníte částky. A popravdě, v první chvíli se nebudete stačit divit, jaká částka Vám vyleze. Poté nastane chvíle přemýšlení, kde budete moci ubrat, protože přeci takovou sumu za svatbu nedáte. Někdo bude chtít ještě trochu našetřit, někdo bude potřebovat čas, aby pumpnul rodiče nebo prarodiče. Tak hurá do plánování. Jako bonus máte v tabulce odpočet, kolik dní Vám do svatby zbývá. Změňte pouze datum své svatby v řádku 3.

 

 Stáhnout tabulku

 

Nepodceňte svatební rozpočet

Svatební rozpočet

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..