radost svatba

Radost

 

V sobotu 3.3.2018 jsem byla informována mojí dcerou a jejím přítelem, že bude svatba. Po pěti letech, co dostala zásnubní prstýnek, to člověk ani nečekal. Radost ? Ano, vždyť už mají 4letého kluka a je dobré, když se rodiče jmenují stejně. A jsem ze staré školy, myslím, že by se mladí měli brát.

Radost ze svatby

Po prvotní radosti, začalo plánování a taky první starosti a problémy. Netušila jsem jak veliký to bude problém, protože dcera je náročná, ale tak , aby to moc nestálo 🙂

Musím podotknout, že doba, kdy financovali svatbu jen rodiče nevěsty jsou pryč, zaplať pánbůh. Chtějí velkou svatbu, tak si ji zaplatí. Já jsem se nabídla, že udělám výzdobu, abych jim trochu pomohla. A tenhle web bude hlavně o přípravě.

Vrátím se však k prvnímu problému, zvolili si totiž datum 18.8.2018 a to je ten největší problém, vzhledem k tomu, že je únor a termíny na svatbu jsou obsazeny a taktéž statky za rozumnou cenu. Neřekla jsem ještě, jakou představu vlastně dcera má. Původně chtěla svatbu na statku, ale zbyly již jen ty, co chtějí za pronájem 40.000,- Kč, což je dost šílený. Slevila tedy ze svých nároků a svatební hostina bude v pronajatém prostoru u řeky, kde je možnost být i venku. A cena za pronájem je cca 10.000,- Kč včetně vybavení gastro zařízení.

Místnost je velká, s vysokými stropy, na pohled studená, tak to bude pro mě výzva.

Ještě jsem se nezmínila o obřadu, tak to je ještě větší problém, zatím nedořešen, jediný volný termín je v 15.00 odpoledne, no řekněte sami, kdo se chce vdávat odpoledne po obědě. A co hosti, ty se vesměs těší na hostinu :). Všechny holky se zbláznily a chtějí mít svatbu 18.8.2018 🙂 A mají to naplánované už 2 roky dopředu, kdo to mohl vědět.

Naši mladí se rozhodli dost dlouho, nevěděli, že tyto termíny jsou dost dopředu zadané.

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..