svatba

Jakou ozdobu na auto nevěsty

jakou ozdobu na auto nevěsty

Nechcete panenku, srdce ani květiny jako ozdobu na auto nevěsty? Zkuste si sami vymyslet ozdobu a vytvořit ji. Tady najdete popis výroby páva, kterého jsem si vymyslela já. Jednoduché vymyslet si páva, ale jak ho vyrobit. Nikde se totiž nedá koupit v té správné velikosti. Také jsem nechtěla, aby byl příliš těžký. Volba tedy padla na polystyren potažený samotvrdnoucí hmotou. Jenže, jak chcete vytvarovat páva z polystyrenu, když se Vám při řezání nedaří čistý řez. Musela jsem zaúkolovat manžela se synem a Ti mi vyrobili řezačku na polystyren.

Tady už je slíbený postup výroby :

  1. Najít obrázek páva a zvětšit ho na požadovanou velikost, aby se dal vystřihnout a obkreslit na polystyren.ozdobu páv

ozdobu na auto páv

2. Tloušťka polystyrenové desky byla 5 cm a tak jsem musela vyříznout 2 kusy křídel k sobě, aby páv nebyl příliš hubený. Slepila jsem kusy k sobě a obalila hmotou, aby páv nebyl tolik hranatý. Vynechala jsem spodek a v zadní části jsem nechala místo, aby se tam mohl vsadit ocas.

ozdobu pávozdobu

3. Další věcí bylo obroušení smirkovým papírem a potom už začalo barvení metalickými akrylovými barvami. Nejdříve nakreslit oči a poté už nabarvit celé tělo. Použila jsem jako podkladovou barvu modrou a na ní fialovou s růžovou.

ozdobuozdobu

4. Jakmile barvy uschly začala jsem lepit pírka na tělo, lepidlo se neosvědčilo, a tak jsem použila tavnou pistoli. Aby nebyl vidět přechod na krku mezi holým krkem a začátkem peří, dala jsem pávovi na krk mašli. Na ocas jsem použila organzu a mašle tak, aby vytvořily bohatý ocas a přilepila jsem ho k zadní části.

5. Druhá část byla vytvořit podstavec pro páva. Polystyrenový díl jsem obalila látkou, na spodní část jsem našila pásy, aby se podstavec mohl bez problémů upevnit na auto a neodlétl i s pávem 🙂

6. Růže na podstavci byly směs koupeným pěnových a saténových, vyrobených podle videa na internetu. Aby páv pevně držel na podstavci je nabodnutý na dvou trnech a přilepený tavnou pistolí.

jakou ozdobu na auto